Якісний сучасний освітній простір
Питання збереження закладів освіти як безпечного простору є надзвичайно гострим в умовах сьогодення. Особливо це актуально для закладів, які працюють в очному форматі. Найголовнішим в освіті є безпека учасників освітнього процесу, бо якщо життю та здоров'ю дитини загрожує небезпека – якість освіти втрачає свій сенс. Тому практичним психологом Іванківського ЗДО №5 «Іванко» Прищепою Т.І. питанню безпечного психологічного, а також якісно розвивального освітнього середовища в ЗДО були присвячені три презентації, з якими ознайомилися педпрацівники. Інформація була цікавою, корисною і в деяких питаннях новою, а жваве обговорення аспектів цієї теми допомогло зрозуміти освітянам, які шляхи, форми і методи допоможуть створити належні освітні умови для кожного вихованця.
Інформаційна безпека
В період війни зросли ризики кібербезпеки, особливо для українських дітей, зокрема різноманітні маніпуляції в цифровому просторі.
З метою просвітницької, профілактичної, роз’яснювальної роботи в Кухарському ліцеї соціальним педагогом С. Юшиною було проведено заняття з учнями 5-9 класів «Правила інформаційної безпеки. Кібербезпека», на якому діти мали можливість обговорити небезпеки та ризики, що існують в Інтернеті, правила та етику спілкування, розвивали логічне мислення, виконували різні завдання (розгадували тематичні ребуси, кросворди; переглядали навчальні відео «Що таке кіберпростір?», «Що робити жертві кібербулінгу»; провели гру-лото «(не)Безпечний Інтернет»).
Безпека дітей в Інтернеті – це спільна проблема для батьків та вчителів. Лише спільними зусиллями можна попередити ризики, захистити дитину від психологічного та морального травмування, від небезпеки в Інтернеті під час війни.
Всеукраїнська акція "16 днів проти насилля"
В рамках щорічної акції "16 днів проти насильства" соціальним педагогом Шпилівського ліцею Кузьменко О. М. було проведено заняття з елементами тренінгу "Торгівля людьми. Як не стати жертвою?", метою якого є підвищення психологічної готовності молоді протистояти викликам, що можуть призвести до потрапляння в ситуації експлуатації та втягнення в злочинну діяльність. Соціальний педагог надала практичні рекомендації, куди можна звернутися в разі потрапляння в біду.
Напередодні проведення акції в Іванківському ЗДО №5 "Іванко" був розроблений план заходів:
План заходів в ЗДО №5 "Іванко"
Відповідно до плану були проведені цікаві форми роботи з дітьми, педагогами і батьками. Запрошуємо вас переглянути відеозвіт про проведені заходи:
День волонтерів
5 грудня увесь світ відзначає Міжнародний день волонтерів. Свято було засновано ще у 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. У сучасній Україні волонтерський рух офіційно визнали 10 грудня 2003 року постановою Кабінету Міністрів. Сьогодні в Україні до волонтерів ставляться по-особливому. Адже після 24 лютого 2022 року волонтерський рух показав усьому світові, що це потужна сила, яка здатна організовувати, об’єднувати та допомагати розв’язувати серйозні питання.
Цього дня для учнів 5-9 класів соціальним педагогом С.П. Юшиною було проведено гру-квест «Кожен з нас волонтер».
День толерантності
День толерантності в Кухарському ліцеї
Всесвітній день Доброти
13 листопада - Всесвітній день Доброти❤️
Це свято, яке закликає нас бути добрими один до одного, творити добрі справи та робити світ навколо себе кращим.😊 Доброта - це сила, яка здатна змінити світ. Вона може зробити людей щасливішими, покращити їхнє самопочуття, допомогти краще порозумітися.
День ментального здоров'я
10 жовтня - Всесвітній день ментального здоров’я. Ментальне здоров’я – це фундамент нашого благополуччя та щасливого життя. Сьогодні, коли світ стає все швидшим і складнішим, ми особливо потребуємо підтримки та розуміння. Турбота про свій емоційний стан допомагає справлятися зі стресом, розвивати здорові стосунки та зберігати внутрішню гармонію.
В Іванківському ліцеї №1 цього дня заступником директора з виховної роботи Дятлом А.В., практичним психологом Виливченко А.С. та вчителем фізичної культури Бдієнко А.С. було проведено віршовану руханку "Руханка сили" та флешмоб-практику "Моментал - момент турботи про себе".
Також 11 жовтня відбулось заняття з елементами тренінгу на тему «Ментальне здоров’я. Як подбати про себе?» Учні 9-10 класів взяли активну участь у навчанні та інтерактивних завданнях під керівництвом соціального педагога Сорокіної О.М.
ДБАЙМО ПРО СЕБЕ ТА ОДИН ОДНОГО!
Головною метою виховних заходів є ментальне здоров'я як
невід'ємна частина щасливого життя, котра поєднує різні аспекти. Також з дітьми Обуховицького ліцею практичним психологом
Мусієнок Н.П. була проведена руханка "Я і ти", а також веселі
рухливі ігри "Гра з гарбузиком", "Сонечко і дощик".
У Всесвітній день ментального здоров’я, який відзначається 10 жовтня, заведено говорити про проблеми психічного здоров’я в усьому світі. Цей день спрямований на підтримку людей, які не страждають на серйозні відхилення з боку психіки, проте переживають скрутні часи та потребують сили волі й характеру, які б допомогли їм впоратися з будь-якими життєвими труднощами. В Україні, в умовах повномасштабної війни, ми маємо дбати про своє ментальне здоровʼя щодня й щомиті плекати свою стійкість.
Також Тетяна Іванівна провела профілактичні заняття для дітей молодшого дошкільного віку за програмою «Ментальна квіточка» та старших вихованців за антистресовою програмою «Сонячна країна».
В ході цікавих і емоційнонасичених занять діти виконували дихальні та тілесні вправи, вчилися розуміти свої почуття, радісно взаємодіяли, рухались та розвантажувались.

Щорічно 10 жовтня у всьому світі відзначається День ментального здоров’я. Основна мета - звернути увагу на проблеми, пов’язані з ментальним станом людини. З цієї нагоди в Кухарському ліцеї практичним психологом Пилипчук М.В. було проведено заняття з елементами тренінгу з учнями початкових класів «Ти як? Ментальне здоров’я», на протязі якого створили атмосферу довіри, обговорили з учнями їхні емоції та переживання, з’ясували що таке ментальне здоров’я та способи його підтримки. В ході заняття проводилися такі вправи: « Я-унікальна особистість», «Дерево настрою»; «Асоціативний кущ»; «Назви емоцію»; «Вдих-видих»; «Долоньки»; «Струси з себе стрес». Також обговорили, як проявляється стрес у тілі, емоціях, поведінці, думках і знайшли 7 простих порад, щоб уникнути стресу. Наприкінці заходу провели з учнями «Руханку сили».

10 жовтня у світі відзначають Всесвітній день психічного здоров’я. Це саме той день, який визначає ментальне здоров'я як стан благополуччя, в якому людина реалізує свої здібності, може протистояти звичайним життєвим стресам, продуктивно працювати і робити внесок в свою спільноту. Соціальним педагогом Іванківського ліцею №2 Нечитайло Г.А. в цей день була проведена практика «Моментал» та заняття в «Гармонії з собою», в ході яких учні поновили свої внутрішні ресурси, які так важливі для їх ментального здоров’я.
10 жовтня 2024 року – день ментального здоров’я. Учні Феневицького ліцею відзначили цей день піклуванням про свій психологічний стан та долучилися до Всеукраїнського флешмобу-практики «Моментал». Посилання: https://www.facebook.com/100027620809467/videos/pcb.7879954065437561/578141951256781
День ненасильства
2 жовтня світ відзначає Міжнародний день ненасильства – день, який нагадує про силу миру та важливість толерантності. Головна мета цього дня - поширювати ідеї миру та ненасильницького співіснування, що допомагає створювати краще майбутнє для всіх нас.
Іванківський ліцей №2 також приєднався до Міжнародного дня ненасильства ранковою зустріччю «Обійми, дай п’ятак, тримай кулачок», було проведено КТС «Долоньки підтримки» та тематичні заняття.
День миру
21 вересня в Україні та в усьому світі відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета за мирне існування, за право жити у власній державі. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина.
З нагоди Дня миру у нашому ліцеї пройшли тематичні заходи. День розпочався ранковою зустріччю «Зроби свій мир», продовжили роботою КТС «Під мирним небом» та флешмобом «Ми за мир!»
Профілактика правопорушень
З 03 по 13 вересня 2024 року у закладах освіти Іванківської селищної ради були проведені заходи з педагогічним, учнівським, батьківським колективами щодо профілактики правопорушень та створення сприятливого середовища в закладах освіти.
Метою таких заходів у закладі освіти є конкретизація знань учасників освітнього процесу про правопорушення, поширені серед дітей; формування вмінь стримувати безглузді вчинки та бажання, керувати собою, проявляти тверду волю; виховання почуття правової самосвідомості, поваги до української держави, конституційних прав і обов’язків кожного громадянина.
Вихователями, класними керівниками і працівниками психологічної служби разом з працівниками ювенальної превенції та службою у справах дітей Іванківської селищної ради були проведені виховні заходи, бесіди, години спілкування з усіма учасниками освітнього процесу. Також психологічною службою Іванківської територіальної громади був розроблений орієнтовний план заходів щодо цієї проблеми, який буде впроваджено протягом навчального року.
День Позитиву
Сьогодні, 10 вересня, в Кухарському ліцеї соціальним педагогом Юшиною С. були проведені такі заходи: заняття з учнями 5-6 класів на тему «Керування емоціями: як думки, емоції та поведінка впливають на взаємини людей»; міні-тренінг для учнів 4-9 класів «Хороший настрій починається з душі, а не з ноги, з якої зранку встали», на якому ліцеїсти виконали: колірний тест; вправу «Кульки»; вправу «Релаксація. Дощик»; переглянули відео: «Притча про тисячу дзеркал»; «Позитивний настрій»; «Кліп для підняття настрою»; а також створили «Дерево настрою» та виготовили буклет «8 корисних порад, які допоможуть швидко підняти настрій».
Щорічно 10 вересня відзначається День позитиву. Метою цього дня є сприяння розумінню поняття цінності і неповторності людського життя, поняття щастя, як необхідної складової життя людини; формування ціннісного ставлення до себе як особистості. Тому соціальним педагогом Сорокіною О.М. Іванківського ліцею №1 був проведений просвітницький захід "День позитиву" для учнів. Учням пропонувалось визначитись, що для них є життя, проводились вправи на зняття психологічного напруження, витіснення негативних емоцій та налаштування на активну, позитивну діяльність. Педагоги отримали "солодкий шматочок гарного настрою".
* * *
Позитив – це доброзичливість, позитивне світосприйняття і радісний спосіб життя. День позитиву в ЗДО "Іванко" розпочався на ігрових майданчиках веселими мелодіями, цікавими вітаннями та мильними бульками. Далі вихователі в групах провели ранкові кола з позитивними іграми «Візьми собі шматочок гарного настрою» та «Скарбничка щастя», під час яких діти поділилися своїми позитивними передбаченнями та відправляли свої побажання до скарбнички. Вихованці старших груп намалювали веселі смайлики та зробили різнокольоровий дощик.
В
музичній залі на малят також чекав сюрприз - весела руханка та гра
"Передай сердечко" з інструктором з фізкультури Вороніною А.В.
та "чарівний дощик". Незважаючи на повітряну тривогу, далі
малята розважались в ігровій ресурсній кімнаті в укритті.
Щоб малята зростали оптимістами, потрібно, щоб і дорослі, які поруч з ними, мали сильні внутрішні позитивні ресурси. Тому практичним психологом Прищепою Т.І. був проведений психологічний квест "Ментальний навігатор" для педпрацівників ЗДО. Педагоги під час цікавої та позитивної подорожі робили зупинки на станціях "Привітальна", "Самопорозуміння", "Рухлива", "Мудра", "Творча", "Загадкова, "Смачна", "Чарівна" та виконували відповідні завдання. Учасники квесту активно працювали, позитивно та плідно взаємодіяли в командах, створили оригінальні і важливі рецепти "Позитивного борщу", розгадували ребуси про ментальне здоров'я, поновили власні внутрішні ресурси під час роботи з малюнками-антистресами, рефлексували після слухання "Притчі про храм", отримали позитиві емоції, компліменти, побажання, та й просто відпочили.
* * *
Позитив – це те, чого часто не вистачає у нашому житті. А разом з тим, це те, що ми всі можемо подарувати один одному: щира усмішка, добре слово, розуміння, підтримка, щирість, доброта. І ми всі здатні на це.
Вчитися в змішаній форми навчанні, дуже складно. В цей день наш Іванківський ліцей №2 навчався на дистанційній формі навчання, але це нам не завадило провести цей чудовий день Позитиву. Були проведені онлайн–уроки «Даруйте людям позитив. Адже Це просто і можливо!»
Ми разом сила! І все в нас пройшло чудово! Посміхайтеся і робіть людям добро!
* * *
Позитивні емоції є важливою складовою нашої психологічної стійкості і щастя. Вони відіграють ключову роль в емоційному благополуччі, стимулюють нашу мотивацію та покращують якість життя. 10 вересня 2024 року у Феневицькому ліцеї пройшов традиційний День позитиву ☺️. Цього дня учасники учнівського колективу взяли участь у акціях "Зарядись позитивом" та "Позитивна банка", де учні та вчителі залишали позитивні слова на першу літеру свого імені та заряджались позитивом. 🌈✋На перерві учні грали у психологічну гру С. Ройз "Сила усмішки".😁

* * *
* * *

* * *
Позитивні емоції в наш час, відіграють велику роль. Не зважаючи на нелегкий час, ми намагаємося знаходити для наших дітей позитив навіть серед тривог, стресів. 10 вересня 2024 р. в Шпилівському ліцеї Іванківської селищної ради практичним психологом Виливченко А. С. були проведені заходи до Дня позитиву. Учні з радістю взяли участь у флешмобі "Скарбничка щастя", також діти зібрали "Колекцію теплих слів" та побажань гарного настрою, отримали позитивні передбачення. Щирі посмішки та хороші побажання переповнювали цей день.
* * *
10 вересня в Кухарському ліцеї було проведено День позитиву. Девізом акції стали слова «Дивлюсь на життя з позитивом!» Учні школи створили «Колекцію теплих слів»: кожен бажаючий мав можливість обмінятися хорошими, щирими словами з друзями. Також активом учнівського самоврядування було організовано полювання за усмішками. Протягом усього дня у школі було заборонено сумувати. Багато щирих усмішок та хороших побажань звучало у цей день. З учнями початкових класів практичним психологом Пилипчук М.В було проведено заняття з елементами тренінгу «Життя - весела та барвиста мандрівка». На цьому занятті основна увага приділялася грі, тому що гра є основним елементом для розвитку дитини, вона сприяє пізнанню і вивченню світу. Під час гри діти висловлюють емоції і поповнюють словниковий запас. В ході заняття проводилися: ігри та естафети, вправа «Сонечко позитиву», де учням пропонувалося визначитися, за що вони люблять життя, і за допомогою стікерів у вигляді долоньок свої відповіді прикріпити до сонечка, арт-терапевтична вправа, мета якої навчити розпізнавати кольори і самовиражатися, розвити моторику, стати впевненішим у собі і дізнатися багато нового за допомогою розмальовок.
* * *
10 вересня 2024 року у Прибірському ліцеї пройшов День позитиву. Дітям було запропоновано вдягнути у школу яскраві футболки. Практичний психолог Кучай Регіна Олександрівна разом з активом школи роздали всім емблеми гарного настрою - смайли. Також під час повітряної тривоги в укритті грали в гру "Обійми того, хто..." Діти залюбки обіймалися і дарували один одному неймовірні позитивні емоції. Учні 1-4 класів малювали на асфальті мрію кожного українця "Мир в Україні". Соціальний педагог Борхаленко Світлана Петрівна провела з дітьми заняття "Врятує світ лиш доброта". На останок діти з вчителями взяли участь у танцювальному флеш-мобі "Кольорова палітра". Дякуємо нашим захисникам, за можливість дарувати дітям позитивні емоції, в такий важкий час для кожного.
Слава Україні! Героям слава!

* * *
В Горностайпільському ліцеї Іванківської селищної ради також відбувся День позитиву "Кольоровий день". Практичний психолог Кучай Регіна Олександрівна провела акцію "Смайл", де дітям були роздані емблемки у вигляді смайлів, які характеризують їх настрій. На великих перервах проводилась гра "Обійми того, хто...". Учні активно грали, обіймали однолітків, вчителів, працівників школи за описом, зазначеному у завданні. Самі найменші малювали на асфальті крейдою малюнки на тему "Я щасливий в Україні". Соціальний педагог Белендик Любов Валентинівна провела з дітьми заняття на тему "Формула позитиву". День позитиву завершився великим флеш-мобом "Танцювальна палітра". Усі учасники отримали задоволення від сьогоднішнього дня. Дякуємо ЗСУ, що ми маємо можливість зробити наших дітей щасливішими.
Батьківські зустрічі підтримки
Іванківський ЗДО №5 «Іванко» активно долучився до проєкту "Психолого-педагогічна підтримка дітей, батьків та педагогів в умовах надзвичайних ситуацій", який організовано Всеукраїнським фондом "Крок за кроком "за підтримки дитячого фонду ООН UNICEF в Україні. В ході 10 зустрічей, які підготувала та провела практичний психолог Прищепа Т.І., батьки значно підвищили свій рівень стресостійкості, збагатили свій досвід новими знаннями, плідно співпрацювали, розуміючи один одного, отримали безліч приємних та незабутніх вражень. Дякуємо організаторам проєкту за цінні знання, дієву підтримку та нові ресурси!
Місячник ментального здоров'я
У травні 2024 року в Горностайпільському ліцеї проводився місячник ментального здоров'я. Практичний психолог Кучай Регіна Олександрівна провела заходи щодо ментального здоров'я учнів. Були задіяні учні 5-8 класів. Проведено уроки ментального здоров'я "Ти як?" (матеріали розроблені у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» з ініціативи першої леді України Олени Зеленської, у співпраці з Координаційним центром з психічного здоров’я при Кабінеті Міністрів України, Міністерством освіти і науки України, Міністерством цифрової трансформації України та Національною едьютейнмент освітньою платформою Дія Освіта.) Діти навчилися долати стрес за допомогою вправ на заземлення, розслаблення, відволікання. У цей нелегкий для нашої країни час хочеться, щоб наші діти вміли гідно протистояти жорстокому сьогоденню з меншою шкодою для власного психічного здоров'я! Слава Україні!
Психологічні посиденьки "Генератор стресостійкості"
23 травня практичний психолог Прищепа Т.І. Іванківського ЗДО №5 "Іванко" запросила педагогів на психологічні посиденьки "Генератор стресостійкості", метою яких було підвищення рівня психологічної пружності, збагачення досвіду колег новими техніками зцілення та створення комфортних умов для дієвої взаємодії. Почали зустріч з позитивної вправи "Кубик оптиміста", виконали м'язову релаксацію за Джекобсоном, плідно та творчо працювали в командах під час створення "Абетки стресостійкості".
Особливо теплим було виконання арт-техніки "Ріка життя", всі діяли разом, пригадуючи приємні моменти свого життя та мріючи про оптимістичне майбутнє. Такі думки та спогади є важливим внутрішнім ресурсом для кожного.
Не забули і про техніку дихання "Свічка-квітка" та отримали масу задоволення від масажу "Їде, їде пан, пан" (на основі народної потішки). А свої світлі побажання написали на крильцях кольорових паперових літачків, які одночасно злетіли вгору. Нехай якнайшвидше вони збудуться...
На прикінці зустрічі учасники отримали і своє особисте побажання із "Торбинки щастя" та дякували один одному за тепло душі, дієву підтримку, поновлення ресурсів та позитивні емоції.
Заняття "Дружба"
Тема дружби - одна з найважливіших у житті кожної людини. Саме з друзями ми ділимось своїми радощами та переживаннями, отримуємо підтримку та вчимося будувати стосунки з іншими людьми. Тому заняття з елементами тренінгу, яке провела психолог Прибірського ліцею з учнями 4 класу 6 травня, було дуже важливим. Саме у цьому віці діти знаходяться на тому етапі розвитку, коли вони активно пізнають світ і формують свої соціальні стосунки. Під час заняття учні мали можливість дослідити поняття дружби та товаришування, усвідомити їхні важливі складові та навчитися цінувати дружні стосунки. Загалом, заняття "Дружба" - це цінний досвід для дітей, який допоможе їм розвинути важливі соціальні навички, цінності та особисті якості, необхідні для формування міцних та щасливих дружніх стосунків.
Вибір професії...
Вибір професії - це одне з найважливіших рішень, яке приймає людина протягом життя. Від цього залежить не лише її фінансове благополуччя, але й самореалізація, щастя та задоволеність життям. 17 квітня соціально-психологічна служба Прибірського ліцею провела квест "Мандрівка у місто професій". Квест допоміг учням 6-11 класів зрозуміти важливість вибору професії в житті людини, ознайомив з різноманітністю та підвищив рівень проінформованості про офіційне працевлаштування та трудове законодавство України. Квест навчив співпрацювати один з одним, ставити спільні цілі та досягати їх. Командна робота - це важлива навичка, яка знадобиться учням у будь-якій сфері життя. Адміністрація закладу та вчителі впевнені, що такі заходи не лише цікаві, але й корисні для учнів, вони допомагають підготуватися до дорослого життя.
Консультаційна зустріч батьків з фахівцями ІРЦ
Мовлення – це важлива складова гармонійного розвитку
особистості.
Гарне та чітке мовлення – це запорука успішної
кар’єри, впевненості в собі та своїх силах. Саме тому важливо закласти міцний мовленнєвий фундамент з раннього дитинства.
5 квітня психологом Сукачівського ліцею було організовано консультаційну зустріч батьків учнів з фахівцями ІРЦ Іванківської селищної ради, логопедами. Фахівці провели обстеження мовлення дітей дошкільного та шкільного віку, визначили рівень мовленнєвого розвитку та виявили мовленнєві порушення у дітей, надали рекомендації батькам та педагогам, поділилися досвідом роботи та ефективними методиками роботи з дітьми для покращення мовлення.
Дякуємо адміністрації та фахівцям центру за пророблену роботу!
Семінар для працівників психологічної служби Іванківської селищної територіальної громади
15.03.2024 року на базі Іванківського ліцею відбувся семінар для працівників психологічної служби Іванківської селищної територіальної громади, темою якого була «Психодіагностичні методики у роботі практичного психолога та соціального педагога освітніх закладів». Творчі групи практичний психологів та соціальних педагогів ділилися найкращими психодіагностичними методиками, якими користуються у своїй роботі. Це початок системної роботи, який спрямований на відбір ефективних психодіагностичних методик, що використовуватимуться у подальшій роботі працівниками психологічної служби громади. Далі буде …

Здорове харчування
Здорове харчування відіграє надзвичайно важливу роль у розвитку дитини. Саме тому, соціальний педагог та психолог Прибірського ліцею долучилися до проведення «Тижня здорового харчування», провівши цікавий квест серед учнів 5-8 класів. Це чудовий приклад того, як зробити навчання не лише ефективним, але й веселим. Школа дійсно має бути місцем, де учні не лише засвоюють знання, але й отримують позитивний досвід та нові враження. Квест допоміг дітям краще зрозуміти принципи здорового харчування та його значення для їхнього здоровʼя; розвинув навички критичного мислення, прийняття рішень та співпраці; зробив процес навчання цікавим та захопливим, це може мотивувати дітей до самостійного вивчення теми. Крім того, квест став чудовим способом для згуртування колективу та налагодження дружніх стосунків між учнями.
Профілактика жорстокого поводження
Профілактика жорстокого поводження – це постійний процес і психологічний супровід може допомогти у ньому. Жорстоке поводження, бійки та сварки – це, на жаль, поширені явища серед учнів. Щоб попередити такі негативні прояви, психолог Сукачівського ліцею у лютому провела заняття з профілактики жорстокого поводження. Під час занять учні навчилися: навичкам спілкування, необхідним для встановлення міжособистісних стосунків з однолітками та відповідних рольових відносин з педагогами; знаходити та надавати підтримку, а також мобілізувати свої внутрішні ресурси; розуміти причини та наслідки жорстокого поводження, розвивати навички мирного вирішення конфліктів; формувати атмосферу толерантності та взаємоповаги в шкільному колективі.
Важливо пам'ятати: профілактика жорстокого поводження та конфліктів – це спільна задача педагогів, батьків та психологів.